סושי מאז ועד היום

סושי מאז ועד היום

הסושי הפך למאכל הלאומי של יפן ואולי לראייה, מדיי בשנה מצוין יום הסושי הבינלאומי במסעדות ביפן וברחבי הגלובוס. פירוש המילה סושי ביפנית היא "אני מחמיץ"  כלומר אורז מתובל בחומץ.

למעשה המקור של הסושי מצוי בכתבים סיניים קדומים, אך הוא יובא כמו מזונות נוספים מסין ועבר עיבוד והתאמה לתרבות ולטעמים היפניים.

מרכיביו העיקריים של הסושי הם אורז עגול ואוורירי, דגים טריים נאים ואצות נורי בשילוב ירקות.

במקור הסושי נולד באקראי על ידי טבחים עם יוזמה ומעוף, בערך לפני כ-200 שנה. בעבר היה נהוג ביפן לנקות את הדגים הטריים ולשמר אותם בין שכבות של אורז ומלח עטופים בעלי במבוק לאורך חודשים או שנים. האורז שימש רק כאמצעי שימור ולכן נהגו לזרוק אותו ורק את הדגים לאכול.

במאה ה־16 הוחלפה מעטפת הבמבוק באצות, והחלו לצד אכילת הדג גם לעשות שימוש באורז המוחמץ לאכילה והוא הפך למנה בתפריט היפני.

הסושי בצורתו הנוכחית, הופיע רק במאה ה־18 ועל המקור הקולינרי קיים ויכוח בין אוסקה לטוקיו, אך מה שבטוח הוא שטבחים יפנים יצירתיים התחילו להוסיף לאורז המבושל חומץ אורז להגיש עם רצועות דג, התגובות היו טובות, המנה זכתה לפופולאריות רבה והתפשטה במהירות ברחבי יפן.

בשנות ה 60 החלו להיפתח מסעדות סושי ראשונות בארה"ב ובמדינות נוספות ומאז כבש הסושי מקום של כבוד. כיום ניתן למצוא סושיות בכל מקום בעולם, בשילובים שונים עם מגוון דגים וירקות מקומיים, סושי הפך למנה קלילה, טעימה ומזינה.

בשל חשיבותו של הסושי בתרבות היפנית גם תהליך ההכשרה בהתאם, אורך תקופת ההכשרה של מאסטר סושי היא בין 7 -10 שנים של לימודי טבחות בבית ספר לבישול, בהן הוא לומד את אומנות הכנת הסושי ומכין אלפי סוגי רולים תחת ניהולו של מאסטר סושי בכיר.

הסושי מגיע בצורות הגשה שונות ובטעמים שונים בהתאם לשילוב הדגים והירקות. לצד הסושי תמיד יוגש הג'ינג'ר, הווסאבי ורוטב סויה.

ניתן לשלב מגוון רחב של ירקות בסושי כגון: גזר, צנון, בטטה, אבוקדו, עירית, מלפפון או חביתה יפנית (טמאגו).

קיימים מגוון של סוגי סושי:

ניגירי– דג נא עם כדור אורז לעיתים בשילוב אצת נורי.

מאקי– רול העטוף באצה ובתוכו אורז או אצות במעטפת אורז בשילוב ירקות ודג נא. המאקי מוכר גם כאינסייד אאוט או כקליפורניה רול.

טמאקי– אצה מגולגלת בצורת קונוס ובתוכה אורז ודג נא.

אושיזושי– קציצה המורכבת מחתיכות דג וחומץ אורז.

גונקנמאקי– אצבעות אצה עם אורז בחומץ אורז

בישראל קיימות סושיות רבות והסושי הפך למנה פופולארית ואהובה על ידי ישראלים רבים. ביטאי אנו עושים סושי על פי מיטב המסורת היפנית, בצורה מדויקת ומוקפדת, בהתאם להעדפות והבחירות שלך.

הממולצים שלנו

כלי נגישות